Варіанти кладки рядової цегли

Цегла – це давній та надійний будівельний матеріал. Сьогодні на ринку представлено цілий ряд рішень для будівництва цегельного будинку або будь-якого іншого споруди. Один з них – це рядова цегла.

Які бувають види кладки цегли?

Перш, ніж розбиратися детальніше в кладці цегли, потрібно знати, що кожна її сторона має свою назву. Найменша сторона цегляного блоку називається тичок, середня – ложок, а найбільша – постіль. Ряди з цегляних блоків можуть бути ложковимі і точкових. Тичковий ряд – це та ситуація, коли блоки лежать по ширині. Ложкових ряд – це коли цегла укладена по довжині.

Кладки цегли бувають такі:

Ложковая перев’язка. Це одна з найлегших кладок рядового цегли. У разі такої кладки, шов буде видно з незначним зміщенням на половину або ¼ цегли. Таку кладку роблять, коли хочуть побудувати паркан або іншу цегляну перегородку.

Ланцюгова перев’язка. Для побудови великих і міцних будівель застосовують ланцюгову перев’язку. Щоб досягти максимальної міцності стін, кладка ложкового ряду повинна бути паралельна до шовного. Якщо все зробити правильно, багатоповерхову будову буде зведено на століття!

Багаторядна перев’язка. Такий метод кладки будівельних блоків характеризується розташуванням між точковими рядами, від 3-6 ложкових рядів. Ця досить легка механіка використовується в багатоповерхівках.

Полегшена кладка. Головною особливістю такої кладки є побудова стін товщиною як мінімум в 2 блоки. Вільний простір між стінами потрібно заповнити спеціальною речовиною або матеріалом (керамзит). Це специфічний вид кладки для утеплення стін.

Армована кладка. Цей тип кладки застосовують при будівництві будинків для зведення теплоізоляційних схем. Армування – це дуже міцна кладка, тому її часто застосовують в сейсмонебезпечних зонах. Такого роду кладка можлива лише в тому випадку, коли неможливо підвищити марку розчину і матеріалу.

Декоративна кладка. Застосовується в більшій мірі для прикраси фасадів різними візерунками. У наш час декоративною кладкою будівлю прикрашають не тільки зовні, але і всередині. Для того, щоб грамотно прикрасити свій будинок, потрібно володіти досвідченим оком або найняти уважного майстра.

Баварська кладка цегли. У цій кладці особливу роль грає не стільки техніка укладання цегли, скільки її колір. Для кладки використовують кілька видів цегли різного відтінку. Якщо все зробити правильно, будинок з баварської укладанням буде виглядати дуже дорого.

Як укладати розчин і цеглу?

Існують наступні методи укладання будівельної цегли:

Метод вприжим. Цей метод ефективний при зведенні стін вертикально. В комплексі з розчином жорсткої якості і подальшої розшивки стиків. З відступом від стіни близько 1-1,5 см. проводиться розстіл розчину кельмою, а потім до розчину прикладається сама цегла. Цей метод хоч і ефективний в результаті, але і самий трудомісткий.

Вприсик. Використовується за допомогою пластичного матеріалу. Взяти цеглу і проводячи по розчину під нахилом притиснути до цеглини виставленому до цього. Проміжок від виставленого матеріалу становить 0,8-1,2 см. Укладати потрібно на бокову частину. Після всіх операцій, потрібно притиснути цеглу кельмою. Таким же чином можна укладати цеглу тичковою стороною, але підбір розчину в цьому випадку потрібно проводити ложковой стороною.

Вприсик з підрізуванням. Як і в попередньому випадку, процедура починається з захоплення розчину однієї зі сторін і притиснення однією до іншої. Але відстань тут потрібно відміряти від 1 до 1,5 см. Далі можна прибрати зайвий розчин. Якщо розчину занадто багато, можна зрізати його кельмою. Цей метод займає не так багато часу і підходить для кладки будь-якої споруди.

Напівприсик. В першу чергу, викладається розчин між лицьовою і внутрішніми верстами. Після згладжування матеріалу, слід укладати цеглу. Потрібно стежити, щоб всі шви були заповнені розчином, інакше стіна втратить свої теплоізоляційні та гідроізоляційні властивості.