Для визначення різниці між лицьовою цеглою і клінкерною відмінності треба шукати як у складі сировини, так і у технології виробництва. Керамічну (лицьову та клінкерну) цеглу отримують з природної екологічно чистої сировини – глини, шляхом випалу у печах.
Для виробництва лицьової цегли використовуються легкоплавкі помірно-пластичні глини, а для виробництва клінкерної цегли використовуються тугоплавкі пластичні глини найкращої якості із застосуванням складного процесу очищення і переробки сировини та випалення у надвисоких температурах. Завдяки цьому існуючі інгредієнти шихти спікаються, а пустоти ущільнюються, забезпечуючи клінкерній цеглі мінімальні пористість і вологопоглинання, та найвищі показники міцності. На відміну від клінкерної – лицьова цегла випалюється при нижчих температурах і в звязку з цим має дещо вище водопоглинання, меншу морозостійкість та нижчу марку. Та незважаючи на ці відмінності і лицьова, і клінкерна цегла є високоякісним облицювальним матеріалом, повністю відповідає нормативним документам і, без вагань, може використовуватися у будівництві.
Розмаїття кольорів нашої цегли залежить виключно від унікальних видів глин з різних родовищ та особливих композиційних складів шихти. Тобто, різні кольори глини дають різні кольори цегли: наприклад, з білопалених глин виходить жовта цегла тощо. Ніякі штучні барвники при виробництві цегли не використовуються. Тільки для отримання коричневого кольору цегли до суміші глин додається оксид марганцю, який в свою чергу є природним, мінеральним, екологічно чистим барвником. Отже колір цегли ТМ Євротон має природне походження, а це означає, що він не зміниться і не потьмяніє навіть через 100 і більше років.
Зупинивши свій вибір на клінкерній керамічній цеглі, будівельним турботам Ви присвятите часу рівно стільки, скільки буде потрібно для зведення та благоустрою будинку. Решта часу Вас не турбуватимуть зміни структури матеріалу, руйнування або деформація, корозія або висоли, грибки, комахи, цвіль тощо. А питання реконструкції або ремонту вас не стосуватимуться ще багато років. Адже клінкерна цегла за якісними показниками перевершує будь-який інший стіновий матеріал, який сьогодні існує на ринку.
По міцності, морозостійкості, довговічності, прекрасному зовнішньому вигляду йому немає рівних. Найнижчий показник водопоглинання властивий саме клінкерній керамічній цеглі, що, безумовно, позитивно впливає на стійкість матеріалу до зовнішніх атмосферних явищ. Волога, головний ворог теплоізоляції, не досягає внутрішньої частини стіни, і у Вашому домі завжди буде сухо і комфортно.
Стіновий клінкер відноситься до особливих виробів, але має дуже високі експлуатаційні параметри; низьке водопоглинання, менше 6%, високу морозостійкість до 500 циклов. З такими параметрами стіна (фундамент) з клінкеру НЕ будуть руйнуватися в самих важких експлуатаційних умовах.
Якщо для стіни під пористою керамікою маєте на увазі поризовані стінові блоки, то не забудьте облицювати стіну одним з видів лицьової кераміки – лицьовою цеглою або клінкером.
Абсолютно вірно, для зменшення містків холоду, а також для економії розчину застосовують сітку з дрібними вічками. Також на деяких заводах-виробниках роблять шліфування меж, що дотикаються, поризованих блоків і тоді, як зв’язку, застосовують вже не цементний розчин, а спеціальний клейовий склад?
Теплопровідність поризованих стінових блоків становить 0,18-0,29 Вт / м.ºС. Теплопровідність лицьової цегли становить 0,48-0,52 Вт / м. ºС. Теплопровідність клінкерної цегли – 0,59-0,62 Вт / м. ºС.
З огляду на, що несуча стіна буде будуватися з поризованих стінових блоків – матеріалу, що має низьку теплопровідність, застосування клінкерної або лицьової цегли для облицювання стіни не впливатиме на утворення містків холоду.
При облицюванні стіни з поризованих стінових блоків лицьовою керамічною цеглою або клінкером, між стіною і облицюванням буде утворюватися суцільний повітряний простір до 4-10 мм і більше, який розриває всі створені містки холоду.
З точки зору будівництва теплої стіни, система поризовані блоки + лицьова (клінкерна) керамічна цегла найбільш оптимальна. При виборі для облицювання будівлі виду облицювальної цегли (лицьову цеглу або клінкер) – вибір робіть по довговічності, зовнішнім виглядом і своїх фінансових можливостях. Кладка стіни виконується з великоформатних каменів з облицюванням одинарнарною лицьовою (клінкерною) цеглою. Система перев’язки однорядна, як для каменів, так і для лицьового шару. Особовий шар пов’язаний з основною кладкою сталевими зв’язками – анкерами з нержавіючої сталі, діаметром 3 мм, розташованими один від одного на відстані не більше 750 мм. Можливі й інші варіанти кладки стіни. Більш детальні рекомендації щодо застосування нашої продукції в даний час розробляються і будуть пізніше представлені на сторінці нашого сайту.
Для кладки клінкерної цегли ми рекомендуємо використовувати готові сухі будівельні суміші для кераміки (ТМ «Фасад», «Quick Mix» та ін.) Необхідно тільки враховувати, що у клінкера найнижчий показник водопоглинання (менше 6%), тому розчин слід робити досить густим . А щодо кольору розчину під вказаний колір клінкеру, Ви маєте право спиратися на власний смак.
При кладці лицьовою і клінкерною цеглою ми рекомендуємо використовувати готові сухі будівельні суміші для кераміки, які Ви можете придбати в будівельних супермаркетах та інших місцях продажу будівельних матеріалів. З імпортних виробників можна відмітити суміші фірми «Quick-mix», вітчизняних – фірми «Фасад».
Висоли – це водорозчинні солі, що виступають на поверхню стіни з цегли при порушенні технології кладки чи підготовки розчину. Причиною висолів може бути: використання цементів зі значним вмістом водорозчинних солей; жорстка вода при підготовці розчинів; капілярне поглинання грунтових вод; невідповідність типу розчину типу цегли; перезволоження розчину чи самої кладки атмосферними опадами; низька температура повітря, що сприяє утворенню кристаллогідратів; застосування, при підготовці розчинів, пластифікаторів, протиморозних добавок, загущувачів для розчину тощо. Примітка: у більшості випадків цегла, що відкрито перебуває під впливом атмосферних опадів, не має висолів на поверхні, але якщо цегла вже в кладці, утворення висолів найчастіше пов`язане із прониканням у цеглу розчинних з`єднань зі складу кладочних розчинів. Щоб недопустити такого явища, необхідно: при кладці цегли, застосовувати спеціальні готові суміші для кераміки відповідно до вимог інструкції з використання; використовувати низьколужні цементи з незначним вмістом водорозчинних солей натрію та калію; не додавати у розчин протиморозних згущувачів; виключити перезволоження незавершеної кладки атмосферними опадами; дах обладнати таким чином, щоб стічний водопотік не потрапляв на поверхню стін; для облицювання будинку обирати цеглу з найменшим рівнем водопоглинання, рекомендованим видом є клінкерна цегла, яка не допускає явища висолів на своїй поверхні. Якщо ж наявність солей необхідно усунути з уже готової будівлі, варто застосувати спеціальні змивки, які в достатній кількості і виборі представлені на ринку. Серед вітчизняних виробників варто звернути увагу на змивки фірми «Фасад», зарубіжний аналог такої продукції – змивки серії «ТІПРОМ». Такі очисники видаляють сольові й вапняні відкладення, інші атмосферні забруднення та не змінюють зовнішнього вигляду матеріалу й не порушують його структуру.
27-30 березня 2012 у Києві відбувся 3 міжнародний форум новітніх будівельних матеріалів і технологій INTERBUDEXPO. Це найбільша виставкова площадка в Україні, яка зібрала всі напрямки будівельної діяльності. В рамках виставки на стенді компанії «Євротон», відвідувачі мали можливість безпосередньо ознайомитися з новинками продукції, їх застосуванням, а також отримати вичерпні відповіді на питання, що цікавлять від співробітників компанії. Відмінна організація і рекламна кампанія дозволила зібрати хорошу цільову аудиторію. Виставка дозволила знайти потенційних клієнтів і розширити дилерську мережу. Особливою популярністю на виставці користувалась клінкерна цегла. У 2012 році форум INTERBUDEXPO продемонстрував позитивні зміни на будівельному ринку, що в свою чергу, позначилося і на результатах виставки.
Цегла за розміром 250x65x65 мм використовується як і цегла стандартного розміру – для облицювання споруд. Вона дешевша за стандартну цеглу, а її вага (легша за стандартну цеглу майже на кілограм) знижує навантаження на фундамент, що буває особливо важливо при облицюванні раніше збудованого будинку.
І лицьова, і клінкерна керамічна цегла використовується для зовнішнього облицювання будинків. Клінкер за своїми фізико-механічними показниками перевершує лицьову цеглу. Серед його відмітних властивостей: низький рівень волого-поглинання (у клінкерної цегли волого-поглинання – до 6%, у лицьової – від 8% до 12%); висока міцність (марка міцності клінкерної цегли – до 500 МПа, лицьової – до 200); найвищий показник морозостійкості – понад 500 циклів заморожування (у лицьової цегли – від 50 до 100 циклів); висока зносостійкість, клінкер не вимагає ніякого догляду; термін експлуатації клінкерної цегли практично не обмежений.